Dodaj produkty podając kody
Kable Audio
( ilość produktów: 33 )W naszej ofercie oferujemy najpopularniejsze rodzaje złączy wykorzystywanych przy podłączeniu systemów audio:
- Jack (6.3mm)
- Mini Jack (3.5mm)
- RCA (cinch)
Nasza oferta kabli oparta jest przede wszystkim o produkty renomowanej marki ROXTONE. Jest to firma z ugruntowaną pozycją w branży muzycznej. Produkty marki ROXTONE to gwarancja najwyższej klasy wtyków zarówno pozłacanych jak i posrebrzanych. Wybierając rodzaj wtyku należy brać pod uwagę materiał, z którego są wykonane, a nie tylko ich warstwę zewnętrzną. Podobnie jak w kablach, we wtykach stosowane są różne dielektryki, od najprostszych i najtańszych materiałów po te bardziej audiofilskie, jak na przykład teflon. Niektóre firmy stosują końcówki z czystej miedzi lub srebra, a nawet bardzo egzotycznych stopów mających gwarantować idealny kontakt, brak zakłóceń i długowieczność.
Dobierając ofertę kabli audio firmy ROXTONE skupiliśmy się na jak najlepszym współczynniku jakości do ceny.
Kable audio dostępne w naszym sklepie to min. RCA, czyli popularny kabel audio cinche - połączenie to korzysta z sygnałów niesymetrycznych ale przy znacznych odległościach jest podatne na zakłócenia. Lepsze właściwości wykazują złącza z ekranowanymi przewodami i posrebrzanymi wtykami.
Złącze Jack to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w świecie audio. Najczęściej występują one w rozmiarach 6.3 mm i 3.5 mm.
W naszej ofercie kabli audio zdecydowaliśmy się postawić przede wszystkim na posrebrzane końcówki kabli audio. Krótkie wyjaśnienie czym się kierowaliśmy.
Dużą rolę przy wyborze końcówki kabla audio odgrywają konduktywność i rezystywność.
Konduktywność (przewodność właściwa) określa właściwości przewodzące przewodnika i im jest większa tym dany przewodnik jest lepszy. Jednostką przewodności elektrycznej w układzie SI jest Simens na metr (S/m). Przyjrzeliśmy się jak wygląda porównanie poszczególnych parametrów materiałów, z których wykonane są najpopularniejsze wtyki wykorzystywane w produkcji kabli audio:
Rezystywność:
srebro 1,59 × 10^−8
miedź 1,72 × 10^−8
złoto 2,44 × 10^−8
Źródło Wikipedia
Konduktywność:
srebro 61,39 x 10^6
miedź 58,6 x 10^6
złoto 44,0 x 10^6
Źródło Wikipedia
Z powyższych danych wynika, że srebro jest tańsze od złota, a zapewnia o wiele mniejszą rezystywność i związaną z tym wyższą konduktywność. Niezaprzeczalną zaletą złota jest jego większa odporność na korozję. Złoto nie śniedzieje ale za to łatwo się brudzi. Warstwa złota w tanich kablach i tak jest najczęściej mikroskopijnej grubości co może powodować, że się szybko ściera. Niezaprzeczalną zaletą złota jest to, że nie jest narażone na utlenianie.