Dodaj produkty podając kody
Marka ROXTONE w cyfryzacji muzyki
W muzyce nie ma kompromisów. Dobór odpowiedniego kabla sieciowego, coraz częściej wykorzystywanego w świecie muzyki, ma ogromne znaczenie dla jej jakości.
Nowoczesne sieci, aby zapewnić niezawodną wydajność, opierają się na wysokich standardach infrastruktury okablowania. Normy obejmują nie tylko specyfikacje samej konstrukcji kabla, ale także specyfikacje dotyczące zakończenia okablowania (gniazda RJ45) i fizycznego połączenia z urządzeniami, tworząc kompleksowy, wysoce zaawansowany system. Odstępstwa od tych specyfikacji mogą skutkować obniżoną wydajnością, a nawet utratą danych, dlatego ważne jest, aby używać odpowiedniego, dobrej jakości kabla, który spełnia niezbędne specyfikacje.
Okablowanie niezgodne ze specyfikacją może powodować gubienie pakietów i przerywanie połączenia. W przypadku przesyłania strumieniowego wideo np. z YouTube lub przesyłania pliku może to oznaczać w najgorszym wypadku wydłużenie czasu buforowania lub wydłużenie czasu przesyłania. W przypadku dźwięku na żywo w czasie rzeczywistym może to oznaczać słyszalne zaniki dźwięku lub całkowitą utratę dźwięku.
Dwie najczęściej spotykane kategorie kabli Ethernet to Kategoria 5e i Kategoria 6, które obsługują prędkości Gigabit na długości do 100 metrów, zgodnie ze standardem TIA/EIA-568. Wyższa kategoria CAT6 jest w rzeczywistości zaprojektowana do obsługi prędkości do 10 Gb/s, ale jest jednocześnie wstecznie kompatybilna z CAT5e. Podstawowe różnice między CAT5e i CAT6, które odpowiadają za ich różne oceny wydajności, to grubość izolacji liczba skrętów na cm w każdej parze przewodów.
Najważniejszą kwestią jest zakup kabla od renomowanego dostawcy, aby upewnić się, że otrzymujesz produkt wysokiej jakości, który spełnia specyfikacje branżowe i techniczne, które określa etykieta kategorii.
Firma Kera Audio, decydując się na podjęcie ścisłej współpracy z marką ROXTONE, wiedziała, że produkty tej marki to najwyższy standard w mającej wysokie standardy branży muzycznej. Nie inaczej jest a kablem sieciowym i gniazdami sieciowymi, które mamy w ofercie.
Okablowanie strukturalne wg. europejskiej normy EN 50171 dzieli się na:
- klasa A - pasmo częstotliwości do 100 kHz.
- klasa B - pasmo częstotliwości do 4 MHz.
- klasa C - pasmo częstotliwości do 16 MHz.
- klasa D (kategoria 5) - pasmo częstotliwości do 100 MHz.
- klasa E (kategoria 6) - pasmo częstotliwości 250 MHz.
- klasa EA (kategoria 6A) - pasmo częstotliwości 500 MHz.
- klasa F (kategoria 7) - pasmo częstotliwości 600 MHz.
- klasa FA (kategoria 7A) - pasmo częstotliwości 1000 MHz.
Szacunkowy koszt budowy całej infrastruktury opartej na kategorii 6 jest ponad dwukrotnie wyższy od 5e, zaś koszt całej infrastruktury zgodnej z kategorią 7 potrajają budżet w stosunku do kategorii 6. Analogicznie porównując koszt kategorii 5e do 7 jest ponad sześciokrotnie większy! Na pytanie „czy warto?” dopłacać do wyższej kategorii, każdy musi już sobie odpowiedzieć sam. Z punktu widzenia ROXTONE okablowanie strukturalne kategorii 5a wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Firma ROXTONE, rekomenduje kabel klasy D.
Przewód symetryczny, popularna skrętka, zbudowana jest z par skręconych ze sobą przewodów miedzianych, przy czym każda para posiada inną długość skręcenia w celu obniżenia zakłóceń wzajemnych, zwanych przesłuchami.
Oznaczenia kabli typu skrętka:
- U – nieekranowane (ang. unshielded),
- F – ekranowane folią (ang. foiled),
- S – ekranowane siatką (ang. shielded),
- SF – ekranowane folią i siatką.
Konstrukcje kabli typu skrętka:
- U/UTP – skrętka nieekranowana,
- F/UTP – skrętka foliowana,
- SF/UTP – skrętka ekranowana folią i siatką,
- U/FTP – skrętka z każdą parą w osobnym ekranie z folii,
- F/FTP – skrętka z każdą parą foliowaną i dodatkowo całość w ekranie z folii,
- S/FTP – skrętka z każdą parą foliowaną i dodatkowo całość w ekranie z siatki,
- SF/FTP – skrętka z każdą parą foliowaną i dodatkowo całość w ekranie z folii oraz siatki.
Kablem, który rekomenduje ROXTONE jest S/UPT.
Standardowym złączem kabla sieciowego jest RJ45. Choć złącze wszędzie jest takie samo, innych wtyczek będziemy używać w instalacjach stałych (gdzie kabel wpina się raz i pozostaje tam nie ruszany), a innych w instalacjach mobilnych i koncertowych (gdzie nieustannie musimy podłączać i odłączać kable). W tym drugim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest złącze firmy ROXTONE, które jest specjalnie zaprojektowane i dostosowane do użycia w trudnych warunkach.
W naszej ofercie posiadamy złącza i gniazda RJ45:
- Wtyk typu RJ45 RJ45C5E-PH
- Wtyk typu RJ45 RE8MC obudowa
- Gniazdo typu RJ45 CAT6 RAE8FD-C6
- Gniazdo typu RJ45 CAT5e RAE8FD-C5
Dlaczego stawiamy na sprawdzoną markę ROXTON?
Firma Roxtone to potentat branży muzycznej cieszący się ogromną popularnością w Chinach. Produkty tej marki same bronią się swoją jakością, którą dorównują światowym markom znanym na całym świecie. Marka ROXTONE specjalizuje się w produktach wykorzystywanych przede wszystkim przez branżę muzyczną. W tej dziedzinie nie można iść na kompromis, bo artyście pracującemu w branży muzycznej nie wystarczy informacja, że technologia, z której korzysta jest najlepsza. Artysta wykorzystuje technologie do tworzenia muzyki. Dla artysty najważniejszy jest efekt końcowy czyli muzyka, którą tworzy. Od strony technicznej sprawa jest prosta - niezależnie od użytego kabla, pakiety danych na wejściu i wyjściu muszą być takie same. Technologia odpowiada za powielanie przesyłanych danych, wysyła dane korekcyjne, sprawdza sumy kontrolne i jeśli one się zgadzają to słyszalna muzyka, niezależnie od kabla, musi brzmieć tak samo. Coś co dla zwykłego informatyka może wydawać się oczywiste (zero-jedynkowe) dla osoby tworzącej lub znającej się na muzyce nie jest już takie same.
Okazuje się, że liczne testy wykazują, że istnieją różnice w kablach sieciowych wykorzystywanych do transmisji muzyki. Inżynierowie takich marek jak Naim czy Linn, którzy początkowo sceptycznie do tego podchodzili, po licznych próbach musieli uznać, że w tym przypadku teoria i praktyka mówią co innego. Różnice w odsłuchu wcale nie są nawet subtelne. Nie ma jednak do tej pory badań, które mogły by wykazać z czego to wynika. Można jedynie teoretyzować, że mogą mieć na to wpływ różnice w jitterze (wysokości i rodzaju), w izolacji od szumów HF, w drganiach własnych kabla czy też w intermodulacji poszczególnych sygnałów w kablu. Nie wiadomo jednak, dlaczego tak małe modyfikacje, które wykazują pomiary, mają taki duży wpływ na dźwięk. Dyskusję na temat wpływu jakości kabla na muzykę doskonale podsumował Redaktor Naczelny portalu High Fidelity Wojciech Pacuła, na którego m. in. rozważaniach opieraliśmy się: "...muzyka jest czymś innym niż obraz, ucho jest wielokroć doskonalszym instrumentem, zdolnym odróżniać wielokrotnie mniejsze zmiany niż oko. To fakt medyczny i tyle."
W tym miejscu możemy śmiało powiedzieć, że marka ROXTONE to coś więcej niż producent kabli czy akcesorów sieciowych. ROXTONE to marka, która zna i czuje rynek muzyczny i tak dobiera standard tworzonych produktów aby w pełni spełniały oczekiwania swoich klientów.
Co roku 26 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Własności Intelektualnej, aby dowiedzieć się o roli, jaką prawa własności intelektualnej odgrywają w zachęcaniu do innowacji i kreatywności. Roxtone nie jest tylko jednym z tysięcy Chińskich producentów, którzy zasypują świat swoimi towarami. Jest to marka przywiązująca dużą wagę do innowacyjności i ochrony własności intelektualnej. Firma Roxtone większość oferowanych produktów zgłasza do ochrony patentowej i sukcesywnie rejestruje znaki towarowe w większości krajów. Chrońmy razem prawa własności intelektualnej.
Jeśli tak wymagający rynek muzyczny wykorzystuje produkty ROXTONE to świadczy tylko o tym, że w każdej innej branży także sprawdzą się produkty tej marki. Już teraz zachęcamy do współpracy przedstawicieli nie tylko branży muzycznej ale również wszelkiego rodzaju instalatorów, hotelarzy, developerów i innych, którzy szukają produktów audio najwyższej klasy.